Головна » Новини і коментарі » 2024 » Макрон: США більше не дотримуються правил, а Європа не повинна бути їхнім васалом

Макрон: США більше не дотримуються правил, а Європа не повинна бути їхнім васалом

26.04.2024
469

https://legrandcontinent.eu/fr/2024/04/25/batir-un-nouveau-paradigme-le-discours-integral-demmanuel-macron-a-la-sorbonne/

Що означає бути суверенним у цьому світовому зрушенні? Що суверенно, коли Європа може померти? Ми повинні відповісти на ці виклики часу, на це прискорення історії, її драматизацію.

Головною загрозою європейській безпеці сьогодні, очевидно, є війна в Україні. Неодмінною умовою нашої безпеки є те, що Росія не виграє агресивну війну, яку вона веде проти України. Це дуже важливо. Ось чому ми мали рацію від самого початку, ввівши санкції проти Росії, допомагаючи українцям і продовжуючи робити це, маючи для цього можливість залучити американців на наш бік та постійно мобілізувати нашу допомогу та супровід. Брати на себе відповідальність означає приймати рішення самим та спрямовувати наші європейські дії у сфері оборони.

Європа переживе економічний спад. Ми вже починаємо це бачити, незважаючи на всі наші зусилля. Валовий внутрішній продукт на душу населення США збільшився на майже 60% період із 1993 по 2022 рік. У Європі він збільшився менш як на 30%. І це ще до того, як Сполучені Штати Америки ухвалили Закон про зниження інфляції, а отже, розпочали масштабну політику субсидування всіх галузей та зелених технологій. Тому сьогодні перед нами стоїть завдання: рухатися набагато швидше та переглянути нашу модель зростання. Тому що і там змінилися правила гри, і змінилися вони дуже просто: дві провідні міжнародні держави, США і Китай, вирішили більше не дотримуватися правил торгівлі. І тому ми більше не можемо досягти наших цілей. Ризик, очевидно, полягає у нашому зубожінні. Злидні є драматичним для такого континенту, як наш, який, крім того, має найвибагливішу соціальну модель і який отримує максимальну користь з виробленого ним багатства.

Ми чітко бачимо, що в таких секторах, як критично важливі ліки чи хімія, ми сьогодні втрачаємо потужності, тому що наші інструменти недостатньо швидкі, ефективні та помітні. Але нам також доведеться ухвалити різні правила промислової політики та політики конкуренції. Ми повинні включити європейські переваги у стратегічних секторах, обороні та космосі, до наших договорів. Тому що насправді все це мають наші конкуренти. Вони отримали це. Якщо європейці не віддадуть перевагу космосу, космосу більше не буде. Те саме стосується і атомної енергетики. Хто бачив, щоб американське міністерство оборони чи американська енергетична компанія фінансували нового європейського гравця? Я бачив безліч американських стартапів, які, як то кажуть, є виключно плодом спонтанного підприємницького генія та масово субсидуються американською інституційною політикою. Давайте зробимо те саме. Ми перебуваємо в конкуренції. Європейські переваги у стратегічних секторах, обороні та космосі, а також звільнення від вільної конкуренції для підтримки ключових секторів із перехідною економікою, у галузі штучного інтелекту та зелених технологій. Це дуже важливо. Це єдине, що дозволить мені відреагувати на надмірне субсидування Китаю та США.

Ми повинні просувати найближчим часом цей підхід, а також стимулювання безпеки та оборони. Ми повинні продовжувати підтримувати партнерські відносини з третіми країнами, тобто будувати Європу, здатну продемонструвати, що вона не є васалом Сполучених Штатів Америки і що вона також вміє говорити з усіма регіонами світу, з країнами, що розвиваються, з Африкою, Латинською Америкою. Не просто через комерційні угоди, а за допомогою реальних збалансованих та взаємних стратегій партнерства.

 

Читайте також:

Палата представників США проголосувала за пакет допомоги союзникам на 95 млрд доларів

Вірменія та Азербайджан розпочали процес делімітації кордону