Головна » Блоги » Європейські контрреволюціонери підтримали Януковича

Європейські контрреволюціонери підтримали Януковича

07.05.2017
6141

«Інтерпол зняв з міжнародного розшуку колишнього секретаря Ради національної безпеки і оборони, екс-главу Адміністрації Президента Андрія Клюєва, екс-міністра енергетики і вугільної промисловості Едуарда Ставицького і відмовився оголошувати в розшук депутата Олександра Онищенка» - приблизно такі заголовки з'явилися днями в усіх виданнях України. Трохи раніше з'ясувалося, що Інтерпол припинив розшук В. Януковича і його сина Олександра. Цілком природно і очікувано, що «фахівці з усіх питань» в інтернеті швидко закликали всіх не поширювати «чергову зраду», розумієте ж бо, що війна в країні і взагалі думати головою «не на часі».

По всьому, Януковича зняли з розшуку ще ДВА місяці тому, коли про це повідомив С. Горбатюк і сказав, що ГПУ оскаржуватиме дане рішення. Оскаржити, мабуть, не вийшло. Чому два місяці мовчали ЗМІ, складно сказати, напевно, поштові коні з газетою скакали з Європи якраз два місяці. У XXI столітті адже немає інших способів передачі інформації.

А далі подивимося на одну з можливих перспектив розвитку подій, хоча зовсім не обов'язково, що станеться саме так. Про те, що європейська система правосуддя якісно відрізняється від української, ми вже говорили неодноразово. В європейських судах все сказане необхідно доводити і підтверджувати документально, там немає «політичної доцільності», а суд приймає рішення «ім'ям закону» і нічиїм іншим.

Дуже добре це ілюструє справа «Портнов проти ради ЄС», яку він виграв наприкінці 2015 року. На суді розкрилася обставина, яка, в принципі, мала б шокувати, виявилося «... що єдиною причиною для накладення санкцій на Андрія Портнова був лист від Генеральної прокуратури України, в якому ГПУ стверджувала, нібито інформація слідства дозволяє говорити, що Портнов серед інших причетний до розтрати значної кількості державних коштів і їх нелегального виведення за межі України ». Один лист – і все.

Подібні «листи щастя» були надіслані й по інших членах попереднього режиму. Чи варто дивуватися, що їх зняли з розшуку? Але ситуація з Портновим не закінчилася на знятті санкцій, він пішов далі й у березні 2017 року Кримінальний суд Бельгії виніс вирок, яким визнав винним і засудив колишнього першого заступника генерального прокурора України Олексія Баганця за умисне надання суду недостовірної інформації в 2014 році і засудив його до одного місяця тюремного ув'язнення і штрафу в розмірі шести тисяч євро, які необхідно заплатити в бюджет Бельгії.

Чи варто очікувати подібного розвитку подій і щодо інших фігурантів санкційних списків? Це цілком імовірно, особливо в зв’язку зі зняттям їх з розшуку. Їхні адвокати точно не дарма їдять свій хліб.

Заочний суд по Януковичу, який розпочався 4 травня, може як створити підстави для нового оголошення його в розшук, так і повністю звести нанівець доцільність такої діяльності.

Можлива ситуація, за якої Януковича засудять в Україні, але в розшук він так і не буде оголошений – в Європі справу визнають політично мотивованою.

Читайте також:

Ворогам — закон, а друзям — усе

Факти або кредо? Знати не можна вірити українській політиці

 
Дивитись всі блоги